Silent Session

Cílem Silent Session není hrát ukázkový rock a naplňovat tradiční očekávání. Silent Session je autentická hudba vycházející ze životních zkušeností členů skupiny, inspirovaná rockem. Hudba skupiny Silent Session je 100% live. Samplů ani nahraných podkladů se nedočkáte. Výsledný nezaměnitelný sound je dílem pouze tří hudebních nástrojů a zpěváka.

_TZ60557-4 (002)

Historie

ss logo razítkoSilent Session vznikli v roce 2008. Formování základů skupiny můžeme ale datovat až do 80. let, kdy se v šeru undergroundových klubů potkala část dnešních Silent Session v kapele Elevace. Již v té době začaly vznikat první skladby ze společného obdivu ke skupinám Pražský Výběr, Tango, Abraxas nebo zahraničním Black Sabbath, Deep Purple,  Led Zeppelin či AC/DC. V roce 2007 se po 20 letech členové Evalence opět sešli a zjistili, že chuť dělat společnou muziku je ani po takové době neopustila. A tak vznikla kapela Silent Session.

Společná touha pro rockovou hudbu vyvrcholila v roce 2008 natočením debutové desky Za zrcadlem ve studiu Propast Petra Jandy. Poté následovaly další desky, jedna bezejmenná a v roce 2015 vyšla deska Poslední na zemi.

 

 

radim

Radim Koller | zpěv

Radimek se aktivně věnuje zpěvu a to nejen u nás, ale také v kapelách Sarah a Stand Up. Mimo zpěv také hraje na bicí. K nám se připojil na začátku roku 2019. Stále se učí, ale emoce při zpěvu z něho přímo střílí!

Hudební kariéra: Louisiana Alley, Press, K-Baret, Deep Purple Revival a mnoho dalších

Hudební inspirace: Starý dobrý Hard rock, Heavy Metal – AC/DC, Van Halen, Iron Maiden, Metallica, Beatles, Ozzy Osbourne, Louis Armstrong, Kabát, Nirvana, ZZ Top, Black Sabbath, Rammstein, ale i Jazz, Swing a mnoho dalších…

Honza Mikyska | Kytara

Miky

Honza ve 12 letech dostal svou první akustickou kytaru, současně s tím, musel navštěvovat LŠU, aby utěšil obavy rodičů a dokázal tak své odhodlání a oddanost hudbě. Už na základní škole hrál v kapele Herkules a následně se připojil k Experimentu, kde hrál Prďák a Leoš a spolu už pokračovali do Elevace. V roce 2008 se odevzdal Silent Session.

Hudební kariéra: Hercules, Experiment, Elevace

Jirka Jandura | Bicí, zpěv

Jirka se hudbě věnuje už od svých 7 let, kdy začal navštěvovat hodiny klavíru na LŠU, ale on se vždy viděl spíš za bicími. Dokud Jirkovi rodiče nekoupili první buben značky Amati, pilně trénoval na prázdné desetilitrové plechovky od margarinu. V 15 letech si za první našetřené peníze koupil kompletní bicí soupravu na které usilovně trénoval. Prošel mnoha našimi i zahraničními soubory různých žánrů. Velký prostor věnoval také studiu a konzultaci hry na bicí se zahraničními profesionály, což zužitkovává nejen při samotném hraní, ale také tyto zkušenosti předává i malým adeptům hry na bicí. Také jeho kroky skončily u Silent Session.

Hudební kariéra: Acoustic, Jazz Therapy, Blues messengers, založil kapely Saxe, Luxury streamer a Kokonínská deprese a aktuálně se kromě v Silent Session angažuje také v Alastair, Bay Bay, Superherokillers a Maršál Bazén.

Hudební inspirace: své doby ACDC, Kiss, Led Zeppelin, King Crimson, Rush, Deep Purple, Black Sabbath, Chicago, ZZ Top, Saga, Toto a další.

Tonda Horych | Baskytara

Na základní škole navštěvoval hru na klavír v LŠU. V 15-ti letech začal hrát na baskytaru a založil společně s kamarády z Jablonce nad Nisou skupinu Sarah, kde hraje dodnes. Ke skupině Silent Session se připojil na konci roku 2020.
Hudební kariéra: Sarah, Archa, Silent Session
Hudební inspirace: Hard Rock, Heavy Metal a Jazz

_DSC6456-2 (002) 

 • No image

  Přehrávač

  (2009-2015)

 • Flash disk

  2009 – 2015 a tak různě…

  (2009 - 2015)

 • Posledni_na_zemi

  Poslední na Zemi

  (2015)